Dayanıklı otomatik kepenk yaptılar

Dayanıklı otomatik kepenk yaptılar

Jokerddoor bir çok kere hayır lokması ikram etti. Hayrın da bir kazanç olduğunu hatta gerçek kazanç olduğunu gayet iyi biliyor. Lokma ikramı bunu zaten işaret ediyor.

Biz joker doora firma olarak otomatik kepenk yaptırdık ve yaptıkları iş yılalrdır tık bile demeden gayet iyi çalışıyor. Her otomatik kepengi açtığımda “Allah sizden razı olsun” diyorum. İyi iş yapmak iyi dua almaya da vesile oluyor.

Lokma işinde de iyi iş yapabilmek, gönülden, yürekten dua almaya vesiledir. İyi, lezzetli ve sağlıklı nerede nasıl bulunur?

İzmir’de yaşamayan için yukardaki başlık son derece anlamsız gibi görünebilir. Fakat İzmir’de yaşayan bir insan çok iyi bilir ki lokma tatlısını her yerde yemesi olasıdır. Yılın her mevsiminde her hangi bir semtte ya da ilçede İzmir’de lokma dağıtımına rast gelmeniz çok yüksek bir olasılıktır. Üstelik bu yiyeceğiniz lokma için her hangi bir ücret ödemeniz de gerekmemektedir. Tek yapmanız gereken ne için dağıtılıyor ise ona uygun bir dua ya da iyi dileklerinizi belirtmeniz yeter.

İzmir lokma her yerde yenir mi?

İzmir dışında yaşayanların İzmir’e geldiğinde ilk sordukları bu atmosferi görüp göremeyecekleridir. Çünkü İzmir dışında böyle bir olay söz konusu değildir. Üstelik İzmir lokma diye satışa sunulan tatlının gerçek İzmir lokma ile alakası yoktur. Örneğin İstanbul’da İzmir lokma tatlısı ile tulumba tatlısı arasında sadece şekilsel bir fark bulunup ikisi de aynı malzemelerden üretilmektedir.
Oysa gerek lokma gerekse de İzmir saray lokma aynı malzemelerden imal edilmekte olup bunları diğer tatlılardan ayıran en önemli özelliği hafif ve çok lezzetli olmasıdır. Kullanılan malzemenin sadeliği ve ucuz oluşu onun ayırt edici özelliklerinden birisidir. Sadece saray lokma yuvarlak küçük küre şeklinde olup gerçek anlamı ile bir lokmada yutulan bir tatlıdır.
Lokma tatlısını İzmir’de her yerde dökümüne rastlayabilirsiniz demiştik. Bu da İzmir’de lokma sektörünün oluşmasına neden olmuştur. İzmir lokmacı denilen bu firmalar ya tatlıcılıktan veya pastanecilikten bu sektöre giriş yapmışlardır. Her ne kadar son zamanlarda bazı kişi yada firmaların yoğun bir ilgisine maruz kalsa da çoğunlukla bu işi bilen insanlar sektöre damgasını vurmaktadır. Fakat bu kişilerin yapmış olduğu kalitesiz üretim ile İzmir lokma fiyatı konusunda oldukça kafa karışıklığı yaşanmaktadır. Jokerdoor firması da sektöründe kaliteli üretimleri ile adından söz ettiren iyi bir firma olarak göze çarpmaktadır.