Her Sektörde Profesyonel Anlayışın Mantığı

Her Sektörde Profesyonel Anlayışın Mantığı

Bütün işlerde bir işin hakkını vererek yapan olduğu gibi birde tek amaçları para kazanmak olan işi doğru düzgün yapmayan firma yada kişilerin bulunması kaçınılmazdır. Jokerdoor firması kendi sektöründe kaliteli ve düzgün üretimleri ile adından sıkça söz ettiren bir kuruluştur. Kendilerinin üretim ve montaj anlayışı sadece ülkemizde değil ülkemiz sınırlarının dışında da övgüye değer bulunmaktadır. Küçük bir atölyeden başlayan bu yolculuğun böylesine bir dünya markası olmasının altında yatan da bu anlayıştır.
Bizde kendi sektörümüz olan lokma sektöründe aynı anlayışla hizmet vermekteyiz. Kaliteli üretim ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmak ana felsefemizdir. Yaptığımız işi hiçbir zaman küçümsemeden gereken azami önemi vererek her bir lokma dökümünü gerçekleştirmekteyiz.
İzmir lokma tatlısı kökleri çok eskilere dayanan bir geleneğin bugüne kadar ulaşmış halidir. Ülkemizdeki birçok tatlının kökeni eskilere dayanmaktadır. Fakat lokmayı diğerlerin ayıran en önemli özellik onun hiçbir dönemde para ile satılan bir yiyecek olmamasıdır.
Lokmanın geçmişinin çok eskilere dayandığı gerek yazılı kaynaklardan gerekse de anne babamızın kuşaktan kuşağa aktarması ile öğrenmekteyiz. Yazılı kaynakların belirttiğine göre günümüzdeki ismi İzmir saray lokma olan tatlının Osmanlı sarayında yapılıp halka dağıttığı belirtilmektedir.
Lokmanın önce insanların kendilerinin yapıp dağıttığı daha sonra ise mesleği tatlıcılık olan bazı insanların bu işe soyunduğu bilinmektedir. Günümüzde İzmir lokmacı denen bu firmalar sadece lokma dökümü değil aynı zamanda pilav ve helva dağıtımı gibi işleri de yapmaktadırlar.
Son zamanlarda İzmir lokma firmalarının sayısında önemli bir artış olduğundan bahsetmiştik. Lokma üretim araçlarındaki gelişmeye bağlı olarak bu işi bilen bilmeyen herkesin bir anda lokmacı diye ortalıkta dolaşması dikkatle incelenmesi gereken bir durumdur.
Bu durumun olumsuz bir tarafı da İzmir lokma fiyatı konusunda görülmektedir. Kalitesiz hatta insan sağlığına tehdit oluşturabilecek bazı üretimlerin lokma diye sunulması oldukça üzücü bir durumdur.
Jokerdoor gibi bir dünya markası olmak için önümüzde daha çok uzun yol olduğunun bilincindeyiz. Kendilerine başarılarının devamını dileriz.