Jokerdoor Ankara’da

Jokerdoor Ankara’da

Jokerdoor firması İzmir’de otomatik kapı, kepenk, seksiyonel kapı, döner kapı, ve fotoselli kapı üretimi yapan ünü tüm dünyaya yayılmış bir firmadır. Kendileri ile Ankara’da bir firmanın lokma dağıtmak istemesi ile tanıştık. Yaptıkları işin nasıl çalıştığını görmek olası sorunları saptamak için İzmir’de Ankara’ya kalkıp gelmeleri hayretimize gitmişti. Fakat sonradan anladık ki bir dünya firması böyle olunuyor.
Bizde Ankara lokma firması olarak İzmir lokma tatlısının neden bir dünya markası olmasın diye kendimize sorduk. Örneğin donut tatlısı tüm dünyada bilinmektedir. Lokma ise donuta göre çok daha hafif, çok daha lezzetli bir yiyecektir. O zaman neden olmasın diye kendimize sorduk ve şu cevaplara ulaştık.
Donutun arkasında önemli bir pazarlama stratejisi mevcuttur. Özellikle Amerikan filmleri bu işte önemli bir rol oynamaktadır. Bizim ise film sektörümüz ne yazık ki bu kadar geniş bir Pazar payına sahip değildir. O zaman yapacak iş bellidir. Burada Ankara lokmacı firmalarına büyük iş düşmektedir. Ankara’nın başkent olması ve buradaki yabancı elçilik personelinin sayıca fazla olmasını fırsata çevirip bu insanları etkileme yoluna gitmeliyiz.
Donut para ile satılan bir yiyecek olmasına karşın lokma ücretsiz dağıtılan bir yiyecektir. Bu anlamda da uygun bir Ankara lokma fiyatı belirleyip insanların bu tatlıya para vermelerini sağlayabiliriz. Yada paylaşım geleneğinin bu insanlara anlatılması sağlanarak yabancıların da hayır işlemelerinin önünü açabiliriz.
Firmamız pilav dağıtımı, helva dökümü Ankara saray lokma dökümü gibi hizmetlerini sadece Ankara’da değil civar illerde de yapmaktadır. Uygun bir yol ücreti karşılığında ülkenin her yanına gitmekten mutluluk duyarız.
Jokerdoor firması ülkemizin haklı bir gurur kaynağı olup bu başarılarının tesadüf olmadığı bilinmektedir. Dürüst ve kaliteli üretim anlayışının onları buralara getirdiği çok açıktır. Başarılarının devamını dileriz.